Gyászjelentés – Varró Gusztáv

Városunk egyik nagy természetjáró „ikonja” – Varró Guszti bácsi – már fentről tekint ránk.
Búcsúztatása: 2013. június 14-én pénteken fél 5-kor lesz a Pentelei erdőben „Guszti fájánál”.
(Az emlékfa a Széchenyi emlékkő mögötti túraút mellett balra van – kb. 20 méterre a kőtől).
Kérjük, a tiszteletadásra legfeljebb egy szál virágot hozzatok magatokkal.
Búcsúbeszéd a család, a megyei-városi-lakótelepi szervezetek közös képviselője,
illetve az országos és budapesti természetjárók képviselője részéről hangzik el.

Reméljük Guszti bácsi lelke megtalálta az örök nyugodalmat egy tölgyfában, ahogy mindig szerette volna.

Letölthető fájlok
pdf_dokumentum Gyászjelentés
pdf_dokumentum Nekrológ

Értesítés vadászatról – december 20-án

Vadászat a Gaja szurdokban Fehérvárcsurgón
2012. december 20-án 8.00-16.00 óra
között a fehérvárcsurgói vadaskertben található Gaja szurdok területén (kizárólag a bekerített területen) társas vadászatot tartunk, melyet már az érintett hatóságoknak is bejelentettünk. A balesetveszély miatt a területre vezető kapukat és belépőket lezárjuk.
Kérem a közöltek szíves tudomásul vételét.

Tisztelettel:
Tóth Károly
Vadgazdálkodási Ágazati Igazgató
VADEX MEZŐFÖLDI ERDŐ- ÉS VADGAZDÁLKODÁSI ZÁRTKÖRÜEN MŰKÖDŐ RÉSZVÉNYTÁRSASÁG
8002 Székesfehérvár, Tolnai u. 1. Pf. 371.
Telefon: (22)510-509, (30)9460-579 FAX: (22)502-126 email: tothk@vadex.hu

Beszámoló a Civil Napról

Szövetségünk, tagszervezetivel az idén már harmadszor vett részt az Önkormányzat által rendezett és támogatott CIVIL NAPON.
Ebben az évben a
Fejér Megyei Természetbarát Szövetség,
Székesfehérvár Városi Természetbarát Szövetség,
Gyöngyvirág Természetbarát Egyesület és a
Vizivárosi lakótelepi Sport Egyesület
képviselték önkénteseivel a természetbarát szervezeteket a 6. Civil Napon.

A pályázati kiírás megjelenésével azonnal hozzáláttunk a szórólapok, ismertetőanyagok összeállításhoz.
Egyesületeink az elkövetkező időszak programjait, illetve a saját szervezésű 2013-as évi teljesítménytúrák ismertető anyagait kínálták az érdeklődőknek.

A nap folyamán a gyermekek részére gyalogos és kerékpáros „KINCSKERESŐ Túrát” indítottunk. A túra útvonalát úgy állítottuk össze, hogy a résztvevők megismerhették városunk főbb természeti értékeit, melyeknek megvédése az utókor számára egyik legfőbb feladatunk.

A felnőtteknek és nagyobb gyerekeknek Szellemi Totót állítottunk össze városunk építészeti értékeiről és a város főbb, történelmi eseményeiről.

Házunkat nagyon sokan látogatták meg a nap folyamán. Az érdeklődők nagy figyelemmel kísérték az LCD TV-n vetített képanyagot, melyet egyesületeink és a Városi Szövetség rendezvényeiről készült fotókból állítottunk össze.

Többen jelezték, hogy szeretnének egyesületi tagok lenni. A mai kor technikája az internet, sokan az egyesületek honlapjai alapján tájékozódnak és választanak maguknak közösséget. Ebben a versenyben a Gyöngyvirág Természetbarát Egyesületet vitte el a „pálmát”, a folyamatosan aktualizált weblap egy aktív, sok programot kínáló társaságot láttat.

Az előző évhez hasonlóan – reméljük – ez az alkalom jó „tagtoborzó” is volt: újabb és újabb érdeklődőket tudtunk megnyerni a természetjárásnak és kimozdítani őket „szobafogságukból”.

Összességében sikeres volt a rendezvény: megmutathattuk magunkat a város lakóinak és az érdeklődők pedig ránk találhattak. Reméljük, hogy 2013.-ban is megrendezik a Civil Napot és ekkor a többi megyei tagszervezet is képviselteti magát. Fontos, hogy továbbra is népszerűsíteni tudjuk a természetjárást, Székesfehérvár és tágabb környezetünk természeti értékeit, védelmének szükségességét. Kedvcsinálót nyújtunk a város lakosságának, és a fiatalabb korosztályhoz is tudunk szólni.

Köszönjük a Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Humán Közszolgálati Szakbizottság támogatását.

Székesfehérvár, 2012. október 8.

Asbóth Katalin
elnök